Bezpečně do školy

Každý školák absolvuje za rok cca třistaosmdesát cest do školy. Často skrz hustý provoz, nepřehledné křižovatky a nebezpečné či dokonce chybějící přechody silnice.


V rámci projektu Bezpečně do školy otestujeme specifický přístup, který má za cíl zlepšit bezpečnost dětí při cestách do školy a ze školy. Společně s žáky, rodiči a učiteli zmapujeme trasy, které děti ze ZŠ Tyršova využívají nejen při cestě do školy a ze školy, ale i při přechodech do oddělených budov školní jídelny a družiny.

Zjistíme, kde jsou hlavní nebezpečná a problémová místa v okolí školy, navrhneme jejich novou podobu a zprostředkujeme komunikaci s dalšími úřady nad úrovní města Český Brod.Výsledkem bude podklad pro dopravní studii a otestovaný postup, který mohou využít i další českobrodské školy.

Harmonogram projektu


prosinec – leden 2023

Žáci společně s učiteli zmapují svoji cestu do školy, do družiny a do školní jídelny a zaznamenají kritická místa.

prosinec – leden 2023

únor

Rodiče vyplní dotazník zjišťující jejich dopravní návyky a ochotu je měnit. Žáci pod dohledem učitelů monitorují dopravu přímo v terénu.

únor

březen

Zpracování nasbíraných dat a tvorba podkladu pro dopravní studii.

březen

březen – červen

Vypracování dopravní studie.

březen – červen

Nenechte si nic ujít

Chcete-li dostávat informace o průběhu plánování a pozvánky na setkání přímo do Vašeho e-mailu, pošlete nám svou adresu.